Menüler

DSİ 26. Bölge Müdürlüğünde Simülasyon Merkezi Açıldı

19.04.2017
DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğünde Çoruh Havzasında yapılan barajların ve özellikli sanat yapılarının maketlerinin sergilendiği bir Simülasyon Merkezi açıldı

DSİ Çoruh Projeleri 26.Bölge Müdürlüğünde Çoruh Havzasında yapılan barajların ve özellikli sanat yapılarının maketlerinin sergilendiği bir Simülasyon Merkezi açılmıştır.
Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel EROĞLU’nun 10 Ekim 2016 tarihinde Çoruh Park’ın açılışı için İlimize geldiği zaman açılışı yapılan Simülasyon Merkezinde Çoruh Nehri üzerindeki barajların fotoğrafları da yer almaktadır.
Simülasyon Merkezinde yer Çoruh Havzası Maketi üzerinde Çoruh Havzasında yer alan bütün baralar gösterilmiş olup; biten barajlar yeşil, yapımı devam eden barajlar ise kırmızı renkte ışıklandırılmıştır.

Ayrıca Simülasyon Merkezinde Muratlı, Borçka Deriner, Artvin ve Yusufeli Barajlarının maketleri ile Çoruh Park, Berta Dengeli Konsol Köprüsü, Narlık Viyadüğü ve Oruçlu İskelesinin maketi de yer almaktadır.
Baraj inşaatlarında kullanılan yapı malzemelerinin de sergilendiği Simülasyon Merkezi konferans salonunun hemen yanında yer almakta olup; konferans salonuna gelen misafirler tarafından da gezilmektedir.

Simülasyon Merkezinin hemen önünde yer alan seyir terasında ise Deriner Barajının ve Artvin’in manzarasını görebilirsiniz